Курс доллара
Средний
НБУ
Приват
Проминвест
Аваль
Ощадбанк
Конвертер

Іпотека може змінити ринок нерухомості України.

Зараз більшість банків згорнули, зараз одиниці мають іпотечне кредитування, а реально працюючі програми кредитування первинного ринку завТязані на конкретних забудовників.

Про це в інтерв'ю Property Times розказав Любомир Килимник, казначей АТ АКБ «АРКАДА», - 3m2.kiev.ua.

«Ринок будівництва житла з використанням іпотечних механізмів може витягнути всю економіку України з того важкого стану, в якому вона знаходиться вже багато років. В економіці є таке поняття, як фінансовий мультиплікатор - коли одна гривня, вкладена в економіку дає приріст валового внутрішнього продукту. Будівництво відноситься до однієї з галузей з найбільшим мультиплікатором. Є різні оцінки - ВВП приростає на 4-8 грн на кожну вкладену гривню в будівництво. Кожна проінвестована гривня в будівництво житла дає пожвавлення в багатьох інших галузях. В цьому прогресивність іпотеки первинного ринку житла. Іпотека вторинного ринку - це перерозподіл ресурсів», - вважає Килимник.

Також є інші механізми, які можуть зрушити ринок. Це, наприклад, оренда житла з викупом.

«Це той пласт, який дозволить ще глибше піти в прошарки населення. При іпотеці квартира передається у власність боржнику-позичальнику і він мусить її виплатити, а якщо зазнає дефолту, залишиться і без грошей, і без квартири. Оренда житла з викупом залишає право власності на квартиру за орендодавцем, це не обовТязково має бути банк, це може бути субТєкт господарювання, який спеціально фінансує, будує, утримує житло для того, щоб передавати в оренду з викупом. І тут ми маємо більшу ступінь свободи. Нівелюються такі аспекти як реєстрація в квартирі неповнолітніх. До того ж строк виплат можна збільшити до 40Ц50 років. Для людини не так важливо - це його квартира, чи це квартира, в якій він має право жити й користуватися нею. Наприклад, в Німеччині 56% - наймане житло», - сказав Килимник.

Ще один цікавий механізм, який можна застосовувати при оренді з викупом і при іпотеці - продаж разом з боргом або з правом оренди.

«Наприклад, молода особа купує своє перше власне житло в іпотеку, через деякий час зТявляється родина, яка потребує інших умов проживання. Родина готова купувати більш просторе житло, але не має можливості заплатити хвіст по іпотеці. І тут банк може запропонувати можливість продажу квартири з кредитом або з правом оренди. ЗТявляється новий саморегульований, тобто не залежний від держави ринок вторинного житла», - розказав він.

Щодо прогнозу по ринку нерухомости, то Килимник зазначив: «Вторинний ринок житла досяг свого дна, ціни є найнижчими. Активність на вторинному ринку дуже низька. Власники нерухомості не готові віддавати її за таку ціну. Продають здебільшого ті, які поліпшують свої житлові умови. На ринку первинного житла ціни також є надто низькими, можна сказати, небезпечно низькими, інфляція продовжується, курсова нестабільність наявна, регуляторні норми держави не сприяють поліпшенню економічної системи. Щоб працювати й платити заробітну плату людям, забудовники йдуть на те, про що ми говорили вище - товарні кредити. Це говорить про те, що ціни на первинному ринку мають і таки будуть зростати».

janus.ua

 

17-04-2019

Обсудить с читателями 


Читайте также:

Другие рубрики сайта:

    - Архитектурная мозаика
    - Книжная полка
    - Лента закона
    - Стоит задуматься
    - Страницы истории
    - Удивительное рядом
    - Улыбнемся 

 
 
 
 
 
Охтень Татьяна Леонидовна

 Частный нотариус
 Свидетельство № 5332

 01034, г.Киев, ул. О.Гончара, 40

Время работы:
  Пн.- Пт. с 10-00 до 17-00;
  Сб.,Вс.- по договоренности.

  Тел.:
     044 235-20-35
     050 331-66-81
     093 288-02-07

  E-mail:tatokhten@rambler.ru
 
 
Оценка недвижимости
 
  Гоцманюк Александр
  Александрович
 
  Свидетельство
  МФ №6587 от 13.12.2008 г.

  Тел.:
     044 278-10-18
     093 538-28-58

 

Стройка. Видеоуроки строительства. Телеканал для настоящих мужчин с их интересами, страстями, увлечениями, проблемами и заботами. Телеканал «Мужской» будет интересен тем, кому небезразличны поистине мужские забавы, такие как охота, рыбалка, оружие и автомобили. Но сфера интересов...  подробнее 30.07.2012 19:33
 
Ярослав Рак Энциклопедия комнатных растений. Для многих из нас жизнь без растений утратила бы немало прелестей, и доказательство тому - наше подспудное желание иметь в своем доме какую-либо зелень. Постепенно люди научились выращивать в жилых помещениях всё более разнообразные растения, которые привозили из самых отдаленных уголков земного шара путешественники и купцы. Для поисков...  подробнее 30.03.2012 11:51
 
Шепелев A.M. Штукатурные декоративно-художественные работы. В книге даны сведения о подготовке поверхностей под оштукатуривание, выполнении простой, улучшенной и декоративной штукатурок, отделке оконных и дверных проемов, вытягивании тяг, отделке пилястр, колонн; рассмотрены устройство и работа машин для приготовления и нанесения растворов; выполнение гладких и рисунчатых...  подробнее 30.03.2012 11:39
 
(C) Мастер недвижимости «Янус», 2010